تبلیغات
جنگ نرم - جنگ سایبری - سایت هاشمی رفسنجانی در دوم دیماه 91 می نویسد:
 
جنگ نرم - جنگ سایبری
چه سخت باشد چه نرم ، چه مجاز باشد چه در واقع ، فرقی نمی کند ... ما هستیم

" نگران برادران یوسف نباشید..."

یک تبریک متفاوت به آقای هاشمی!


 • "با بچه هایم فرقی ندارند" یک شعار صرف نیست.
 •  شاید خیلی از جوانان امروز کشور ندانند ....

 • آیت‌الله چه هزینه‌ها داد تا دیوار تحصیلات عالیه برای عموم جوانان فرو بریزد. شاید دختران امروز کشور ندانند. هاشمی مقابل بلای متحجران سپر شد و کینه‌ها به جان خرید تا تفکر خشک‌مقدس‌ها، استعداد زن ایرانی را در گوشه خانه‌ها حبس نکند. شاید خیلی ندانند دانشگاه آزاد و مترو تنها یک بهانه دشمنی است..
 • پاسخ آیت الله به پرسشی درباره مهدی و فائژه و مهدی دوباره تنها لبخند کوتاهی است میهمانان قانع نمی شوند ولی شاید ندانند سکوت آیت‌الله درباره "مهدی و فائزه" در این روزها خیلی‌ها را کلافه کرده. بالاخص آنان که بذر خود را در مناظرات 88 بر زمین سوخته پاشیدند!

  جلسه که به پایان می‌رسد. تازه حرفهای حضوری جوانان با آیت‌الله آغاز می‌شود. شنیدن و نوشتنش کار سختی است. گوش تیز می‌کنم. ماجرای ابراز نگرانی به آیت‌الله از حصرهاست. به سختی خودم را جلو می‌کشم تا پاسخ آیت‌الله را بشنوم. تنها جمله‌ای که می‌شنوم این است که «نگران نباشید». پاسخ آیت‌الله مرا یاد تعبیر اخیر یکی از پیشکسوتان انقلاب می‌اندازد و با ترکیب این دو تعبیر در حسن‌ختام حاشیه نگاری امروزم می‌نویسم: «نگران برادران یوسف نباشید».

  hashemiirafsanjani.ir - خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی در حاشیه نگاری خود از دیدارصمیمانه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با با جمعی از جوانان و نخبگان علمی دانشگاههای کشور در آخرین روزهای پائیز 91 نوشت:

  *ملاقات جوانان و نخبگان علمی کشور با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بوی «اصلاحات» می‌دهد. این را به خوبی می‌توان از حال و هوای میهمانان امروز آیت‌الله فهمید. جوانانی رنج برده از افراط‌، امروز به میهمانی کسی آمده‌اند که اعتدال همواره هم توصیه‌اش بوده و هم راه «اصلاح» اُمورش.

  * اکثریت میهمانان این روزهای آیت‌الله، جوانانند. خوی جوانی غالباً سازگار با صبوری واعتدال نیست. ولی این روزهااز پس بلای افراط، جوانان بخوبی حقانیت «تواصو بالحق و تواصو بالصبر» را درک کرده‌اند. بلای ظهور متحجران و منحرفان بی‌حکمت نبود. رنج سالهای دور از اعتدال درس‌های بزرگی با خود آورد. درس‌هایی برای بزرگان و درس‌هایی برای جوانان. بر بزرگان درس انذار از ناپختگی و بر جوانان احسان رجوع به اعتدال. ثمرات صبر آیت‌الله یک به یک از راه می‌رسند. شاید فضای امروز تنها نتایج سحرش باشد.صبح دولتش هم بماند برای فردا.
  *اگر بگویم آقای هاشمی عاشق جوانان است سخن گزاف نگفته‌ام. "با بچه هایم فرقی ندارند" یک شعار صرف نیست. شاید خیلی از جوانان امروز کشور ندانند آیت‌الله چه هزینه‌ها داد تا دیوار تحصیلات عالیه برای عموم جوانان فرو بریزد. شاید دختران امروز کشور ندانند. هاشمی مقابل بلای متحجران سپر شد و کینه‌ها به جان خرید تا تفکر خشک‌مقدس‌ها، استعداد زن ایرانی را در گوشه خانه‌ها حبس نکند. شاید خیلی ندانند. ولی آیت‌الله عاشق جوانان است. بی‌تفاوت با بچه‌های خودش. شاید خیلی‌ها پس پرده اصلی کینه برخی‌ها را با هاشمی ندانند. شاید ندانند دانشگاه آزاد و مترو تنها یک بهانه دشمنی است. اصل دشمنی تفکر توسعه و اعتدال آیت‌الله است. روحانی متفاوتی که آغاز مبارزاتش با کتاب امیرکبیر بود. یعنی آبادی دنیا و آخرت با هم. خرافه‌پرستان و متحجران این را برنمی تابند.
  *آقای هاشمی که وارد مجلس می‌شوند. جوانان پرشور صلواتی می‌فرستند. محل تلاقی نگاه آیت‌الله و جوانان را که دنبال می‌کنم چیزی جز مهر و دوستی نمی بینم. میهمانان که شروع به سخن كنند. راحت حرف‌زدنشان گواه ادعایم می‌شود. گفتن در دل‌ها با آیت‌الله مثل یک فرزند با پدر است. تندی و تلخی اش هم شیرین است. ید طولای ایشان هم که در تحمل تندی‌ها زبانزد است. بالاخص از جوانان. میانسالان امروز شاهدان دیروزند. جوانان امروز شاهدان فردا.
  *جوانان در ابتدا ملاقات یادی از جای خالی دوستان خود می‌کنند. تبریک متفاوتی هم به آیت‌الله می‌گویند. تبریک پیوستن به خانواده زندانیان سیاسی! . از فائزه و مهدی می‌پرسند. پاسخ آیت‌الله کوتاه است و بعد لبخند مختصری .میهمانان قانع نمی شوند ولی شاید ندانند سکوت آیت‌الله درباره "مهدی و فائزه" در این روزها خیلی‌ها را کلافه کرده. بالاخص آنان که بذر خود را در مناظرات 88 بر زمین سوخته پاشیدند!. 
  *یکی از میهمانان آیت‌الله از رئیس قوه قضائیه تشکر می‌کند. قدردانی معنادار از واکنش فوری به فیلم زورگیری در تهران. در ادامه کنایه ظریفی می‌زند و می‌گوید می‌خواهیم به دیدار رئیس قوه قضائیه برویم. از فشارها و آسیب‌های زندانیان سیاسی مستقیماً با ایشان بگوئیم. شاید واکنشی حاصل آمد. در ناامیدی بسی امید است.....
  *یکی دیگر از میهمانان در ابتدای حرفهای خود از آیت‌الله تشکر می‌کند. تشکر از پایداری هاشمی. از تحمل این همه جفا و تخریب. از ایستادگی در پای همه حرفهای حق خود. از اصلاح امور اشتباه گذشته هم می‌گوید. از اصلاح تصور «اصلاحات با افراط». می‌گوید حوادث سال 88 با وجود تمام تلخی‌های‌اش درس های زیادی داشت. آموزه بزرگ دوری از افراط و تفریط.
  *واکنش آیت‌الله به انتقاد یکی از میهمانان هم جالب است. جوانی انتقاد می‌کند که : آقای هاشمی! کلی‌گویی را كنار بگذارید و با ذکر مصادیق حرف بزنید. شفاف مثل ما. آیت‌الله نگاهی مهربان به وی می‌کند و می‌گوید: «من به شما نمی گویم چطور حرف بزنید پس شما هم به من نگوئید.» فکر نمی‌کنم با این پاسخ مستدل، میهمان جسور و ارجمند آیت‌الله قانع نشده باشد.
  یکی دیگر از میهمانان حرف جالب و صادقانه ای می‌زند. "آقای هاشمی! من از مخالفین دیروز شما بودم ولی امروز افتخار می‌کنم کنار شما هستم"، می‌گوید پارسال که شما گفتید به مرحوم لاهوتی در زندان شاه دلداری می‌دادید که آیه یاس نخواند، معنی‌اش را نفهمیدم. اما امسال معنی حرف پارسال شما را فهمیدم. معنی امید در عین صبر.
  *حرفهای میهمانان که به پایان می‌رسد. آیت‌الله شروع به سخن می‌کنند. اولین حرف آیت‌الله بوی حرف آخر می‌دهد. "من اینجا هستم تا حرفهای شما را بشنوم." سخن بعدی آیت‌الله هم ایضاً همین‌طور. "مطمئن باشید با صراحت و سلامت حرفهای شما را به رهبری منتقل می‌کنم." با این نحوه آغاز سخن آیت‌الله یاد تعبیر یکی از دوستان افتادم. می‌گفت حرفهای آیت‌الله مثل درس خارج از فقه می‌ماند. جمله ای کوتاه می‌گویند. اما همان جمله کوتاه می‌شود آغاز هزار نکته". مصداقش را امروز به عینه دیدم. همین دو جمله اول آیت‌الله، بدجوری ذهن میهمانان جوان را ربود !.
  * آیت‌الله مطابق معمول این سنوات، بازخوانی تاریخ دارند. از سقوط شوروی، از سقوط حزب بعث عراق. از انقلابهای مصر و لیبی و از عبور افتخار آفرین انقلاب و نظام از گردنه های تاریخی تا امروز. هدف آیت‌الله از این مرورهای تاریخی مکرر فقط یک تاکید موکد است. تاکید بر نعمت همراهی مردم و خسارت نادیده گرفتن نظر مردم.
  * آیت‌الله در ادامه از نقش مکمل خودسری و تحجر با جریان انحرافی نیز می‌گویند. از اینکه برخی "نا پختگان سیاسی" چگونه نردبان جریان انحرافی شدند و از اینکه چگونه امروز رهبری را هم سپر "خودسری‌های" خود می‌کنند. از اینکه نمی‌دانند چه آبی تا امروز بر آسیاب جریان انحرافی ریخته و می‌ریزند. با خودم می‌گویم خدا کند ندانند!.
  *آیت‌الله به انصاف هم حتی از حسن نیت برخی از آنها می‌گویند. ولی چه حاصل که ناپختگی سیاسی چنان بلایی نازل می‌کند که هزار توپ و تانک صدام هم نتوانست مشابه آن را بیاورد. «که هر چه کرد با من، آشنا کرد...»
  *آیت‌الله که از آینده می‌گویند. گوش میهمانان تیزتر می‌شود. خیلی‌ها امروز چشم به کلام آیت‌الله دوخته‌اند. آیت‌الله از امیدهای آینده می‌گویند. از امید برگزاری یک انتخابات آزاد و شفاف. از امیدی که جلب اعتماد حداکثری مردم می‌سازد. با اشاره‌ای کوتاه به دولت وحدت ملی. اما از امکان حضور خود نمی‌گویند. لُب کلام جلسه امروز برای جوانان همین جا بود. اما باز هم آیت‌الله از آمدن یا نیامدن خود نگفتند. از زبان یکی از جوانان می‌شنوم. این هم یکی از رموز سیاست «صبر و انتظار» است!
  *آیت‌الله از نگرانی آینده کم می‌گویند ولی بشدت از رواج فضای تخریب و تهدید در دانشگاهها گلایه دارند. کنایه تلخی هم به سیاست «تحقیر و ترس دانشجو» می‌زنند. می‌گویند گوش شنوا باشد از ظاهر دانشجو هم می‌توان درددل باطنش را شنید. گوش شنوا اگر باشد....
  *جلسه که به پایان می‌رسد. تازه حرفهای حضوری جوانان با آیت‌الله آغاز می‌شود. شنیدن و نوشتنش کار سختی است. گوش تیز می‌کنم. ماجرای ابراز نگرانی به آیت‌الله از حصرهاست. به سختی خودم را جلو می‌کشم تا پاسخ آیت‌الله را بشنوم. تنها جمله‌ای که می‌شنوم این است که «نگران نباشید». پاسخ آیت‌الله مرا یاد تعبیر اخیر یکی از پیشکسوتان انقلاب می‌اندازد و با ترکیب این دو تعبیر در حسن‌ختام حاشیه نگاری امروزم می‌نویسم: «نگران برادران یوسف نباشید».

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : هاشمی رفسنجانی، هاشمی، سیاسی،
لینک های مرتبط : سایت هاشمی رفسنجانی،
دوشنبه 27 شهریور 1396 12:15 ق.ظ
Admiring the dedication you put into your website and
detailed information you offer. It's awesome to come
across a blog every once in a while that isn't the same out of date rehashed material.
Wonderful read! I've saved your site and I'm adding
your RSS feeds to my Google account.
شنبه 18 شهریور 1396 09:01 ق.ظ
We're a bunch of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your web site provided us with valuable information to work on. You have performed an impressive process and our whole group will likely be thankful to
you.
دوشنبه 30 مرداد 1396 02:15 ب.ظ
My partner and I stumbled over here coming from a different website and thought I may as
well check things out. I like what I see so now i am following
you. Look forward to looking into your web page repeatedly.
یکشنبه 15 مرداد 1396 12:58 ب.ظ
Oh my goodness! Impressive article dude! Thank you, However I am going through difficulties with your RSS.

I don't know the reason why I can't subscribe to it.
Is there anyone else getting similar RSS problems?

Anyone who knows the solution can you kindly respond?

Thanks!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :